Nowa scena na kulturalnej mapie miasta

Nowa scena na kulturalnej mapie miasta

Miejski Dom Kultury w Rumi wzbogacił się o nową scenę kulturalną – 12 kwietnia w Galerii Rumia nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. Artyści skupieni wokół Pomorskiego Teatru Nobilis (sekcji teatralnej MDK Rumia) zaprosili słuchaczy na koncert pt. „Galeria Piosenki” do muzycznego świata polskich i zagranicznych przebojów m.in „Simply the Best”, „All that jazz” czy „Portugalczyk Osculati” i „Jadą wozy kolorowe”.

 

– To był wyjątkowy koncert, oparty na przebojach dla młodych i starszych. Chciałbym, aby to miejsce żyło do południa z ofertą dla młodszych, popołudniami dla młodzieży i dorosłych. Urząd Miasta będzie wspierać tę inicjatywę, jak tylko będzie mógł. Rumia kulturą stoi, Rumia naturalnie pomysłowa – podsumował wieczór otwarcia wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt.

 

Dzięki współpracy Urzędu Miasta, Miejskiego Domu Kultury w Rumi i Galerii Rumia powstał innowacyjny projekt w skali kraju. Odwiedzający galerię handlową będą mogli uczestniczyć w koncertach, warsztatach oraz spektaklach prezentowanych m.in. przez sekcję teatralną MDK Rumia – Pomorski Teatr Nobilis.

 

Po wykonaniu remontu i dostosowaniu jednego z boksów handlowych na poziomie +1 Galerii Rumia stanęła profesjonalna scena z odpowiednim nagłośnieniem i oświetleniem oraz zaplecze w postaci garderoby. Sala pomieści około 120 osób i stworzy nowe możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych dla MDK Rumia.         

                      

Jako placówka kulturalna silnie odczuwamy brak sali, która pozwoliłaby nam na organizację koncertów czy spektakli dla większej publiczności. Nowy zarząd Galerii Rumia skontaktował się z nami, wychodząc z inicjatywą przeznaczenia jednego z boksów na organizację takich wydarzeń. W efekcie spotkań i rozmów zawiązała się między nami nić porozumienia. Już w maju zaprosimy mieszkańców Rumi na dwa koncerty „Piosnki portowe” oraz „Dwanaście scen z życia matki” oraz premierę spektaklu „Pomorskiego Tetaru Nobilis” – mówi dyrektor MDK Rumia, Michał Gaj.

 

Miejski Dom Kultury zaprasza na scenę do Galerii Rumia na następujące wydarzenia:

 

9 maja – Casting do konkursu Rumski Wokal dla osób od 14. Roku życia. Przesłuchania odbędą się w godzinach 17-20

10 maja. g. 18:00– Koncert „Piosenki Portowe” w wykonaniu Oli Lis i Ignacego Jana Wiśniewskiego. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MDK Rumia

25, 26 maja, g. 18:00 – Komedia muzyczna „Dwanaście scen z życia matki”. Występują Angelika Okroj i Piotr Lewicki. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MDK Rumia.