Spektakl "Wielkie porządki Cioci Utylii"

Muzyczna bajka edukacyjna o segregowaniu śmieci.

Data premiery - 24 lutego 2022

 

Scenariusz, teksty piosenek

Ola Lis

 

Reżyseria

Agnieszka Skawińska

 

Obsada

Ola Lis

Piotr Lewicki

 

Muzyka

Maciej Łyszkiewicz

 

Kostiumy, scenografia

Agnieszka i Michał Grynkiewiczowie

 

„Wielkie porządki cioci Utylii” to edukacyjny spektakl muzyczny, który w przystępny i interesujący sposób porusza temat segregacji odpadów. Dedykowany jest dzieciom w wieku 5-10 lat, ale z całą pewnością i te starsze będą miały okazję się zaciekawić. W końcu, jak twierdzi ciocia Utylia – codziennie uczymy się czegoś nowego.

 

Ciocia Utylia to słynna w całym bloku ekscentryczka, której sąsiedzi, od kiedy jeździ na wózku i nie wychodzi z domu, pomagają uporać się z codziennymi sprawami. Tego dnia, w zastępstwie mamy, do cioci przychodzi Tola, by wesprzeć ją w wielkich porządkach. Choć dziewczynka, onieśmielona osobliwą sąsiadką, wybiera się tam niechętnie, zupełnie znienacka zostaje wchłonięta przez magiczny świat bibelotów i klamotów cioci Utylii… Segregowanie śmieci i opowiadanie bajek zbliża je do siebie, nie tylko ze względu na wspólny cel, ale z czystej potrzeby budowania relacji z drugim człowiekiem. A w tym ciocia Utylia jest niezrównana!

 


Spektakl powstał we współpracy Urzędu Miasta w Rumi z Pomorskim Teatrem Nobilis, działającym przy Miejskim Domu Kultury w Rumi.


Patronaty honorowe

Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego


Michał Pasieczny – Burmistrz Miasta Rumia

 

Organizator

Miejski Dom Kultury w Rumi


Partnerzy

Urząd Miasta w Rumi

Fundacja dla Was